Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 21. května 2022 Monika

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pěnice

Právě státní maturity ukázaly,

jak mizerné jsou znalosti dnešních studentů. Tak jen dál protestujte, a za chvíli i ty vysoké školy budou mít úroveň akorát na střední školu.

+1/0
22.2.2012 18:36

certik_bertik

není třeba

žádná reforma, stačí z VŠ dostat lidi, co z ní jen pumpují peníze a že je jich požehnaně. Není nutné zavést ani školné, když se zruší všechny ty projektová a výzkumná centra, peněz bude na VŠ habaděj

+1/0
22.2.2012 15:13

pokaseda

Diskutující

Bára a Radim reagují velmi dobře racinálně s přehledem a vizí. Bohužel autorka blogu ta patří do kategorie úplně opačné. Pro mne starého člověka je to poučné ve všech třech případech.

0/0
22.2.2012 14:46

Bára33

je to smutné...

Je smutné,když studentka (přepokldám VŠ) jde protestovat proti zákonu, aniž by si ho přečetla - nebo druhá možnost: přečetla, ale nedokázala pochopit. Ze zákona totiž vůbec nevyplývá, že by VŠ měl řídit nějaký úředík, pouze to, že se na řízení budou moci podílet , a to v menšinovém počtu - i jiní lidé než pracovníci VŠ a studenti. Akademičtí hodnostáři, zvláště z obohu různých humantiních studií, totiž bývají často dost odtrženi od normálního života a přítomnost či názor další strany (tedy nikoliv řízení, jen spoluúčast) tu může být dost pozitivní. Chápu profesory z VŠ, že jim vadí, že jim bude do jejich "vládnutí" někdo vidět - jenže na veřejné škole placené z peněz daňových poplatníků by to mělo být samozřejmostí. Tady totiž nejde o akademickou svobodu, jak se nám snaží namluvit, ale o finance a jejich rozdělování - jako ostatně všude

+4/0
22.2.2012 13:35

radim36

Až třetina našich vysokých škol

má pouze jednu jedinou funkci, odkladiště pro mladé, kteří by se jinak hlásili na úřadech práce a zvyšovali statistiky nezaměstnanosti.

Tolik vysokoškolských pracovních míst, kolik produkuje vysokoškoláků naše vysoké školství, naše hospodářství nemá, i když téměř všechny středoškolská volná místa byly v posledních letech obratem prohlášeny za vysokoškolská pracovní místa , pro horší a podprůměrné vysokoškoláky.

A taky vysoké školy, kvůli naddimenzované kapacitě, berou z populace i ty mladé , jejichž schopnosti jsou pro vysokoškolské vzdělávání nedostatečné a náklady vynaložené státem na jejich pobyt na vysoké škole jsou tak vynakládány prakticky zbytečně.

Vyské školství je nutno osekat, stát tak ušetří desítky miliard.

+3/0
22.2.2012 13:27

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz